Курс Motivasyon Kursu

Payment
Обучение платное
Certificate
Сертификация бесплатная
Duration
1.5 часа курса
О курсе

Bu kurs, psikoloji biliminin temel konularından olan ve üzerinde yüzyılı aşkın süredir onlarca deney yapılmış olan 1"motivasyon" konusunu ele almakta, günlük hayatta nasıl kullanacağımızı bize öğretmektedir. Psikoloji bilimine yakın ya da uzak olun, eğer toplum içinde yaşıyorsak, bir ailemiz varsa ve bazı sorumluluklar taşıyorsak, bu kursu almanın bize her an faydası olacaktır. Kursu takip ettiğinizde, bazen aklımıza gelmeyen bir çok hususa daha dikkatli bireyler olacağımız gerçek. Kurs, daha bilinçli, ne şekilde daha örnek olarak gösterilecek bir insan olduğumuzu öğreten ve öğrenen, daha pozitif bireyle olmamızı bize öğretiyor.Birçok psikolojik yaklaşım, deneyim ya da rahatsızlığın ön bilgilerini de içeren kurs, uzman öğretim üyeleri tarafından hazırlanıp sunulmuş, referans değerinde bir fırsattır.

Требования
  • Herhangi bir araç gerece ihtiyaç yoktur. Sadece dersleri dinlemek, gerekirse not almak yeterlidir.
Что Вы изучите?
  • Bu kursu bitirdiğinizde, yüzyıllardır üzerinde araştırma yapılan ve psikoloji bilminin büyük bir kısmını meşgul eden motivasyon konusunda kendinizi donanımlı hissedeceksiniz; kendinize, çevrenize ve sorumluluklarınıza bakışınız daha pozitif olacak.
Лекторы
Bilal Semih Bozdemir
Bilal Semih Bozdemir
Doç. Dr.

Psikologlar Federasyonu Başkanı, Psikologlar ve Psikiyatristler Derneği Başkanı, St. Clements Üniversity Dekanı, Yazar ve Psikolojide Doçent Doktor. Yazdığı Kitaplardan Örnekler: Güncel Psikoloji: Türkçe, Rusça, İngilizce, Fransızca, Gürcüce, Sırpça, Azerice. Bitkiler, Çiçekler ve Psikolojimiz, Renklerin Dünyası. Bilal Semih Bozdemir, aynı zamanda Psikologlar ve Psikiyatristler Derneği tarafından oluşturulan eğitim, dil ve kişisel gelişim derslerinin Yapımcısı olup, bağlı eğitim kurumlarının Yönetim Kurulu Başkanıdır.

Dünyanın ilk ve tek Maden ve Değeri Taşlar Müzeleri zinciri kurucu başkanıdır.

Tıp Fakültesi eğitimi devam etmektedir.

Psikolojim Dergisi dahil bir çok uluslararası periyodik yayının imtiyaz sahibidir.

Author, Dean, Consul and President of the Federation

In 1988, Bilkent University Faculty of Economics and Administrative Program has been won and he didn't continue to Public Administration; but he was knowing that one day, a dream of a own university and college will be ready after several years.

The first graduation by transfer from Selçuk University, the University of Dublin provided as a mining engineer (2002). University of Basic Medical Sciences on second reading without interruption Bilal Semih Bozdemir, Pastor Christian graduated from the University in 2006, he completed his master's degree at the same university on psychology (2007). He r eceived his doctorate in 2009, St. Clements University and his career began at the University and began to serve as Acting Dean as. Assistant Professor in 2012 and Professor in 2015. He is now continues Faculty of Medicine as be a student.

He is Founding President of the Association of Psychologists in Turkey, established in 2010. After this association, also the founding chairman of the Naturopathy Medical Association, Clinical Psychology, Society, Medical Psychology, Society, Society of Industrial Psychology and Psychologists, Association of Social Psychology and Psychologists, Association of Health Jurists, the European Association for Justice and the Lawyers, the Association of Information Technology and Management Lawyers, Academics Lawyers Association, International Association of Lawyers and Justice that the presidential Bilal Semih Bozdemir, Psychologists Federation is the founder president. International Personal Development has been appointed chairman of the World Federation of the month in August 2015.

He published lecture notes and later studies, Daily Psychology, Sleepless Last Night, the World of Colors, Flowers And Our Psychology is the author of the book. Books were translated into English, Russian, Azerbaijani, Georgian, Serbian, German, French, Persian, Arabic and Spanish.

He is Dean St. Clements University in Turkey Campus, Vice Rector of the same university in Georgia, while he is member of the Board of same University in Russia.

He is president of Georgia Psychologists Federation.

He is Chairman of Press Group is in Turkey with 6 firm management and 18 companies in different countries.

He is founder of MedyaPress that Turkey's larger media group with presidency of My Psychology, Child Psychology, Leopard, Ottoman, My Career magazines like Edupress. These magazines are published in about in 19 countries; it is published monthly and quarterly in 7 different languages.

He is Honorary Consulate of a country. 

He is the owner and the chairman of the first and only museum chain in the world. He is the owner and founding chairman of Mining and Gemstones Museums.

1. Turkey

2. Georgia

3. Ukraine

4. Sri Lanka

Works:

1. War Winds

2. Actual Psychology

3. Medical Terminology

4. Russian Basic Information

5. Grammar In Use

6. English from scratch

7.  Overview of World History

8. Basic Medical Sciences

9. Human Anatomy and Physiology

10. Psychology and Time

11. Foreign Language Learning Techniques

12. Ways to Be Happy

13. Human Psychology with 1000 Questions and Answers

14. Plants, Flowers and Psychology

15. World of Colors

16. Psychological Evaluation of Children

17. Gemology

18. Human, Behavior and Trust

19. Introduction to Psychology

20. Personal Development in Psychology

21. Basic Clinical Psychology

Платформа
Udemy
Курсы Udemy подойдут для профессионального развития. Платформа устроена таким образом, что эксперты сами запускают курсы. Все материалы передаются в пожизненный доступ. На этой платформе можно найти курс, без преувеличений, на любую тему – начиная от тьюториала по какой-то камере и заканчивая теоретическим курсом по управлению финансовыми рисками. Язык и формат обучения устанавливается преподавателем, поэтому стоит внимательно изучить информацию о курсе перед покупкой.
Motivasyon Kursu