Курс Kompletny przewodnik: Co to Podcast od podstaw

4.1
4 коментария
Payment
Обучение платное
Certificate
Сертификация бесплатная
Duration
3 часа курса
О курсе

Struktura kursu

Co to podcast to składa się z pięciu podstawowych części. Na początku będę opowiadał o tym czym właściwie jest podcast. Jak. Zaplanować swój własny podcast zarówno w jaki sposób wybrać tematykę ogólną jak i jak pracować nad poszczególnymi odcinkami. Następnie przejdziemy do części troszkę zakupowej. Opowiem o sprzęcie i oprogramowaniu Adobe Soundbooth CC. Od podstaw przeprowadzę cię przez praktyczne przykłady montażu od zera. Kurs zawiera wiele przykładowych nagrań żebyś sam mógł posłuchać barwy głosu i dlaczego inaczej brzmi kiedy nagrywamy w stronę okna niż kiedy w własnej garderobie. To praktyczny kurs dla każdego kogo interesuje nagrywanie i produkcja ludzkiego głosu. Do tego pokaże w jaki sposób zbudować swoje studio żeby jednocześnie nie zbankrutować.

Później przejdziemy do części mocno technicznej pokaże w jaki sposób nagrywany podcasty. W jaki sposób później je montuje i w jaki sposób walczyć z najczęściej pojawiającymi się problemami technicznymi. Wreszcie na zakończenie pokaże w jaki sposób skonfigurować WordPress albo w jaki sposób inaczej opublikować podcast w sieci aby dotrzeć do swoich słuchaczy.

Ostatnia część kursu która będzie odpowiedziami na najczęściej pojawiające się z waszej strony pytania będzie uzupełniana przez kolejne miesiące.

Skąd ten kurs?

"Była ciemna deszczowa noc gdzieś w grudniu 1999 roku byłem właśnie po dosyć długiej podróży samochodem. Wtedy jako świeżo upieczony mieszkaniec Warszawy co dwa tygodnie jeździłem do domu. Podróż do domu zajmowała mi między 4 a 6 godzin w zależności od ruchu. Pogoda była fatalna i po tych sześciu godzinach nie wysiadłem z samochodu. Po tych sześciu godzinach jazdy nie wsiadłem dlatego że byłem bardzo zmęczony tylko dlatego że w radiu była rewelacyjna audycja. Akurat Piotr Kaczkowski jeden z moich ulubionych trójkowych dziennikarzy opowiadał puszczał naprawdę klimatyczną muzykę jeszcze przez pół godziny po przyjeździe nie wsiadłem. Słuchałem.

Kolejny raz. Taka magia dźwięku złapała mnie mniej więcej dwa i pół roku temu. Tym razem nie było to radia to był podcast nazywał się serial i był pod miastem który wyprowadził podcasty na Mainstream. To audycja śledcza o której rozmawiała cała Ameryka. Audycja która doprowadziła do tego że prokuratura w Stanach Zjednoczonych poważnie rozważają ponownie rozwiążą losy jednego z więźniów który został oskarżony o zabójstwo którego być może nie popełnił i został skazany. Jeżeli się mu powiedzie podcast uratuje mu życie. "

Kurs przedstawa Łukasz Jachowicz.

Kim jestem i dlaczego o tym opowiadam? Ponieważ jestem podkasterem. Jestem w internecie od lat dziewięćdziesiątych  praktycznie od samego początku tworzę jakieś treści. Początkowo był to jeden z pierwszych w internecie serwisów informacyjnych. Potem złapałem się na bańkę internetową. Później zacząłem kiedy bańka pękła. Własne portale internetowe aż w końcu moje życie zawodowe ciągnęło mnie od internetu. Zająłem się doradzaniem korporacjom i decydentom ale w dalszym ciągu gdzieś w tle cały czas zajmowałem się śledzeniem trendów w internecie oraz tworzeniem różnego rodzaju treści. Jak się okazało mniej więcej w okolicach roku dwutysięcznego otworzyłem swój pierwszy podcast.

Razem z kolegami nazwaliśmy go Radio Linux OS i nie wiedzieliśmy że tworzymy podcast bo nazwa podcasty powstała trzy albo cztery lata później. Nazwaliśmy to po prostu radiem które było dostępne przez sieć i było dostępne nie tylko na żywo ale również w postaci mp3 które się samodzielnie ściągamy. Obecnie prowadzę dwa podcasty świat w trzy minuty. To jest bardzo popularna w polskich sferze audycja poświęcona nauce i technice gdzie w ciągu trzech minut próbuję opowiedzieć o najbardziej interesujących rzeczach dla mnie o tej audycji troszkę opowiem później kiedy będę opowiadał w jaki sposób wpadłem na pomysł oraz prowadzą podkasterów która jest nieregularne audycje gdzie staram się rozmawiać z podcasterami o tym dlaczego tworzą podcasty co jest w tym dla nich interesującego.

Jakie problemy rozwiązują jakie problemy potrzebują rozwiązać jednocześnie.Służę pomocą podcastową i od dłuższego czasu pomagam i początkującym i zaawansowanym w chodzeniu przez ich problemy techniczne.

Możliwość pobrania kursu

Jako że podcasty zawsze były pobierane możesz pobrać ten kurs i obejrzeć lub usłyszeć audycje bez konieczności dostępu do internetu! Zapisz się już dziś i zacznij swoją przygodę z praktycznym podcastingiem od podkasterzy.

Photo credit Jason Rosewell on Unsplash

Программа
Co to Podcast
Dowiedz się od czego zacząć nagrywanie własnego podcastu
Zaplanowanie działania
Jaki wybrać temat podcastu? Od czego zacząć? W tej sekcji dowiesz się więcej na ten temat
Nagrywanie i Montaż
Adobe Audition krok po kroku
Требования
  • Podstawowa umiejętność posługiwania się komputerem
  • program do edycji dźwięku: większość działań zostanie pokazana na przykładzie Adobe Audition (dostępna 30-dniowa bezpłatna wersja próbna), pokażę również podstawy obróbki przy pomocy Garageband, Hindenburg Journalist oraz Audacity;
Что Вы изучите?
  • Nagrywanie własnych podcastów od podstaw
  • Montażu i produkcji dźwięku w Adobe Soundbooth CC
  • Jaki jest potrzebny sprzęt żeby zacząć nagrywać
  • Jaki mikrofon wykorzystać do nagrywania
  • Techniki przyzwyczajania się do swojego głosu i pracy z mikrofonami
Лекторы
Mepi.pl Video Tutorials
Mepi.pl Video Tutorials
over 17 years of experience teaching online

Mepi is a small independent tutorial studio that specializes in creating video  for training professionals.

We offer hands-on, tutor-led, software training for the creative, media and design industry. Our courses are delivered by experienced tutors online. Mepi guarantees high quality training captured in HD video only from the best instructors. Solving problems and giving you the knowledge to use software in real-world projects.  

Artur Kurasiński
Artur Kurasiński
Tech entuzjasta, bloger, public speaker i przedsiębiorca.

Od 20 lat interesuję sie technologiami. Na co dzień zajmuję się konsultingiem i pomocą przy projektach startupowych. Jestem współtwórcą cyklu spotkań dla przedsiębiorców Aula Polska oraz konkursu Aulery. Jako vloger prowadzę program „Seria z AK74”. Czasami udzielam się jako mentor. Dużo występuję publicznie. Konsultuję projekty startupowe i biznesy na zasadach komercyjnych.

Платформа
Udemy
Курсы Udemy подойдут для профессионального развития. Платформа устроена таким образом, что эксперты сами запускают курсы. Все материалы передаются в пожизненный доступ. На этой платформе можно найти курс, без преувеличений, на любую тему – начиная от тьюториала по какой-то камере и заканчивая теоретическим курсом по управлению финансовыми рисками. Язык и формат обучения устанавливается преподавателем, поэтому стоит внимательно изучить информацию о курсе перед покупкой.
Рейтинг
4.1
0
3
1
0
0